Chata košútka

akcia ubytovanie 50% zľava na semptember

O chaTe košútka

Novopostavená chata nachádzajúca sa v Hriňovej v časti Slanec je umiestnená na slnečnom južnom svahu oproti lyžiarskemu stredisku  Ski Centrum Košútka tesne pod lesom. Košútka leží vo Veporských vrchoch v tesnej blízkosti pohoria Poľana. 

Chata má dobrú polohu, preto môže byť východiskom pre rôzne letné a zimné turistické aktivity ako aj pre príjemný relax (grilovanie, opekanie, slnenie, posedenie na terase alebo v altánku, varenie gulášu …). V okolí sa nachádza množstvo turisticky zaujímavých prírodných miest (vodopád Bystrô, Melichova skala, Malčekova skala, Kalamárka …). Sú tu aj široké možnosti pre podnikanie výletov na bicykloch. Tiež malé pešie vychádzky sú veľmi pekné (obora s muflónmi a danielmi, krásny výhľad z vrchu Košútky na celé Podpoľanie …). V zime je prednosťou chaty bezprostredná blízkosť lyžiarskeho strediska Ski centrum Košútka. 

Vzhľadom na vyššiu polohu chaty je z nej nádherný výhľad na celú Slaneckú dolinu v každom ročnom období. V zime je zaujímavý pohľad na celý lyžiarsky svah, zvlášť na osvetlený počas večerného lyžovania. V lete možno vidieť na svahu pasúce sa ovce a kravy s neodmysliteľnými zvoncami a ich zvukmi. V skorých ranných hodinách pri troche šťastia možno uvidíte líšku, srnky alebo veveričku priamo z okna niektorej izby alebo z vonkajšej terasy.

Chata poskytuje maximálny komfort pre krátkodobý aj dlhodobejší pobyt vzhľadom na jej vybavenie. V chate je kompletne vybavená obývacia izba, krb, kuchyňa, štyri spálne, dve kúpelne, sauna, terasa, altánok, gril, kotlík na guláš, Wi-Fi internet a pokrytie signálmi všetkých mobilných operátorov v SR. Kapacita chaty je 10 osôb.

Sprievodca chatou

Cenník

Mimosezóna

Chata sa prenajíma na minimálne 2 noci

110 € / noc / chata

Letná sezóna

Chata sa prenajíma na minimálne 3 noci
(15.6.-15.9.)

130 € / noc / chata

Zimná sezóna

Chata sa prenajíma na minimálne 3 noci
(7.1.-15.3.)

140 € / noc / chata

Vianočný a silvestrovský pobyt

Chata sa prenajíma na minimálne 5 nocí
(21.12.-6.1)

200 € / noc / chata

Veľká noc

Chata sa prenajíma na minimálne 4 noci

130 € / noc / chata

Pri pobyte dlhšom ako 5 nocí (6 a viac vrátane) je cena za noc/chatu znížená o 5 % za každú noc v každom období.

Pri pobyte dlhšom ako 2 týždne je cena za noc/chatu znížená o 10 % za každú noc v každom období.

Chata sa prenajíma minimálne na 2 noci.

Domáci maznáčikovia (pes) môžu sa zúčastniť pobytu podľa dohody – je to potrebné oznámiť vopred. Psy malých domácich plemien sú povolené. Poplatok za domáce zviera 2 Eur/noc.

K cenám za ubytovanie bude pripočítaný rekreačný poplatok Mesta Hriňová v cene 0,3 Eur/osobu/noc.

V cene je započítané použitie posteľnej bielizne, spotreba vody, elektrickej energie, dreva, čistiacich prostriedkov a príslušenstva (utierky, hubky, toaletného papiera, osviežovačov vzduchu, mydla, tabletiek do umývačky riadu …). Použitie WIFI a sauny je zdarma.

Záväzná rezervácia platí po uhradení rezervačného a kaučného poplatku 100 Eur na pobyt bez rozdielu dĺžky pobytu. Tento bude započítaný ako úhrada pri odovzdaní chaty bez poškodenia.

Rezervačný a kaučný poplatok sa pri zrušení pobytu do 30 dní pred nástupom na pobyt nevracia.

Upozornenie: v chate sa prezúva, doporučujeme si priniesť papuče v interiéri chaty sa nefajčí na pobyt si prineste vlastné uteráky a osušky

Obsadenosť

Rezervácia

Vaše meno (*)

Váš email (*)

Váš telefón (*)

Text (*)

* – povinné

Antispam ochrana
captcha


111

INÉ Informácie

Ubytovací poriadok

Ubytovanie klientov v objekte chaty „Košútka“ sa uskutoční na základe ich dobrovoľného prihlásenia a záväznej rezervácii na pobyt po zaplatení rezervačného poplatku 100 Eur za pobyt. Rezervačný poplatok sa pri zrušení pobytu do 30 dní pred nástupom na pobyt nevracia. Ubytovaní hostia predložia prenajímateľovi alebo ním poverenej osobe pri preberaní objektu doklad totožnosti /občiansky preukaz, cestovný pas, vodičský preukaz a pod./, na základe odpisu sú hostia zapísaní v Knihe ubytovaných. Za maloleté ubytované deti koná a zodpovedá zástupca. Ubytovanie v objekte je povolené len osobám, ktoré t.č. netrpia infekčnou chorobou. Prenajímateľ objektu vydá ubytovaným hosťom preberací protokol o prebratí chaty na ubytovanie s uvedením dátumu prenájmu a celkovou cenou za prenájom.

Čítať viac »

Okolie chaty

Rázovitý kraj roztrúsených lazov v srdci Slovenska, ospevovaný ľudovými piesňami, ale i slovenskými básnikmi, svet nekonečných lesov a hlbokých pralesov, orských úbočí a odľahlých údolí, ďalekých vyhliadok a tichých zákutí – Podpoľanie, ktoré patrí medzi najsvojráznejšie kraje na Slovensku, nezabudnuteľný svojou prírodou, kultúrou a pohostinnými ľuďmi. Život pod Poľanou nebol vždy ľahký, roľníci cez deň pracovali na poliach a pásli dobytok, ale robotu si heligónkou a spevom spestrili a večer sem tam aj pálenôčky popili. Malebná podhorská krajina vyniká prírodnými krásami, množstvom lesov, potokov a minerálnych prameňov, ale aj jedinečnou a stále živou ľudovou kultúrou.

Čítať viac »